FAQ

Podgrzewacz yoomi

Zasada działania podgrzewacza jest taka sama jak w przypadku żelowego ogrzewacza do rąk, który wytwarza ciepło wskutek naciśnięcia metalowej płytki znajdującej się w jego wnętrzu. W podgrzewaczu Yoomi zastosowano aluminiową płytkę, która po aktywacji, czyli wciśnięciu pomarańczowego przycisku na urządzeniu, zapoczątkowuje proces zmiany stanu skupienia substancji znajdującej się wewnątrz. Wskutek tego procesu, roztwór soli przechodzi z formy ciekłej na stałą, co prowadzi do wytworzenia się natychmiastowego ciepła.

Zimny pokarm dla maleństwa jest delikatnie podgrzewany do naturalnej temperatury mleka mamy (32-34oC), gdy przepływa przez specjalnie zaprojektowane kanaliki na obudowie urządzenia. W momencie dotarcia pokarmu do smoczka, pożywienie posiada odpowiednią temperaturę do podania dziecku, bez przegrzewania i ryzyka poparzeń.

Podgrzewacz został starannie zaprojektowany, aby mógł utrzymać wytworzone ciepło do 1 godziny.

Każdorazowe karmienie wymaga naładowania podgrzewacza. Aby urządzenie znowu mogło wytworzyć ciepło potrzebnie do ogrzania mleka, koniecznym jest przywrócenie ciekłego stanu skupienia roztworu soli, która się w nim znajduje.

Kapsuła yoomi

Największe ryzyko używania kapsuły jest związane z „przeładowaniem” podgrzewacza w kuchence mikrofalowej, co w najgorszym wypadku prowadzi do wybuchu urządzenia w mikrofalówce. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, podgrzewacz zostaje trwale uszkodzony i nie nadaje się do ponownego użytku.

Aby zredukować ryzyko trwałego uszkodzenia, firma yoomi przystosowała podgrzewacz do stosowania w kuchence mikrofalowej przy pomocy metody „podgrzej-potrząśnij, podgrzej-potrząśnij”. Podczas pierwszego ładowania podgrzewacza w kuchence mikrofalowej należy określić czas procesu. Prosimy, podążaj za wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi.

Butelki i smoczki yoomi

Butelka do karmienia marki Yoomi została specjalnie zaprojektowana aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia dla dziecka podczas karmienia za pomocą butelki a także podczas procesu przejścia z naturalnego karmienia na butelkę. Maleństwo łatwiej przyzwyczaja się do nowego sposobu odżywiania a mama może odpocząć od ciągłego karmienia piersią. Butelka yoomi może być używana samodzielnie lub z podgrzewaczem. Połączenie z podgrzewaczem, pozwala dostarczyć dziecku idealnie ciepły pokarm w zaledwie 60 sekund – bez przegrzań i poparzeń. Stosowanie podgrzewacza yoomi oznacza, że twoje maleństwo jest karmione pokarmem o temperaturze mleka mamy (32-34oC) gdziekolwiek i kiedykolwiek – bez długiego i żmudnego przygotowywania, pomocy ze strony innych osób czy dodatkowego sprzętu. Butelka yoomi z podgrzewaczem to najbardziej praktyczne rozwiązanie podczas wyjazdów, spacerów a także nocnego karmienia.

Dodatkowo butelka yoomi posiada najszerszą szyjkę na świecie. Taka budowa pomaga w codziennym czyszczeniu, czyniąc je łatwiejszym i dokładniejszym.

Porady dotyczące karmienia

Podczas przygotowywania mieszanki mleka modyfikowanego powinno się podążać za wskazówkami producenta. Nie zaleca się stosowanie tej samej metody i dawek podczas przygotowywania mieszanek różnych firm produkujących mleka modyfikowane.

Pamiętaj, że mleko modyfikowane nie jest sterylnym produktem, dlatego tak ważne jest dokładne przygotowanie porcji pokarmu a także dbałość w czyszczeniu i wyjałowieniu artykułów do karmienia, które mają bezpośrednią styczność z mlekiem.

FAQ