Yoomi charytatywnie

Yoomi odwiedziło wyjątkowe miejsce – Stacjonarne Hospicjum dla Dzieci oraz Centrum Medyczne Gajusz: Hospicjum Perinatalne, Pediatria, Neurologia i Ginekologia w Łodzi. Spotkaliśmy się z wyjątkowymi kobietami, które już przy pierwszym kontakcie okazały swoje wielkie serca. Uśmiechnięte, miłe, komunikatywne – kobiety, od których czuć energię i ogromne pokłady empatii.

W 2016 roku powstało Tuli Luli – pierwszy w regionie łódzkim i jeden z nielicznych w kraju Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny. Trafiają tu maleństwa, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmowaćfundacja gajusz się ich biologiczni rodzice. Pozostają w tym wyjątkowym miejscu do momentu znalezienia rodziny adopcyjnej. Każde niemowlę ma swojego opiekuna i wolontariuszy, chętnych do tulenia, przewijania i zabaw. W razie potrzeby zajmuje się nimi fizjoterapeuta, neurolog czy logopeda.

Dzięki pracy tych kobiet właśnie oraz reszty wykwalifikowanych ludzi, którzy tu pracują lub współpracują z Fundacją Gajusz powstało to niezwykłe miejsce. Już fasada budynku cieszy oko pięknym muralem i podpowiada, że wnętrze jest pełne ciepła, przyjazne i stworzone by dawać poczucie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom, które w nim przebywają.

 

Chcieliśmy choć w małym stopniu być częścią tego projektu i pomóc nad opieką najmłodszych podopiecznych ośrodka Tuli Luli. Przywieźliśmy nasze antykolkowe samonagrzewające sie butelki Yoomi i podarowaliśmy je opiekunom, by ułatwić codzienne rytuały karmienia niemowląt. Teraz będą mogli więcej czasu poświęcać na tuleniu dzieciaczków, gdyż system karmienia Yoomi jest łatwy i szybki w obsłudze.

Yoomi bardo cieszy się, że mogło pomóc. Całym sercem wspiera Fundację Gajusz!