Podróżowanie z niemowlakiem nie musi być trudne.

Wielkimi krokami zbliża się lato – czas odpoczynku, wakacji i wspólnych wyjazdów. Nie dla wszystkich rodzinna wyprawa może okazać się przyjemna i relaksująca. Zwłaszcza, gdy wybieramy się na nią po raz pierwszy z nowym członkiem rodziny. Niemowlak podczas podróży wymaga zwiększonej troski i czujności jego podopiecznych. Dla maluszka jest to pierwsza wyprawa do nowego miejsca a dla opiekunów nowe wyzwanie.

Podróżowanie z niemowlakiem po raz pierwszy może być stresujące nie tylko dla samego maleństwa ale również dla rodziców. Przygotowanie się do wyjazdu jest bardzo ważnym elementem, które zapewni dziecku komfort i wygodę podczas jazdy samochodem czy lotu samolotem. Istnieje wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę zanim ostatecznie zamkniemy podróżną torbę.

Niektórzy rodzice po prostu unikają podróżowania z małymi dziećmi i czekają, aż ich pociechy trochę podrosną. Wiadomo nic tak nie psuje przyjemności z wyjazdu jak ciągle marudne i płaczące dziecko. Jednak nie zawsze można zostawić swoją pociechę pod okiem babci czy opiekunki. W takich wypadkach mamom czy tatom nie pozostaje nic innego jak zabrać maleństwo ze sobą. Dlatego też trzeba zapewnić maluchom jak największą swobodę i troskę w trakcie pierwszej wspólnej wyprawy. Jeśli jesteś rodzicem, który planuje wyjazd z niemowlakiem na wycieczkę, oto kilka rzeczy wartych zapamiętania.

Sprzęt i akcesoria dziecięce

Wybierając się w podróż z maluchem trzeba mieć na uwadze zabranie ze sobą odpowiedniego sprzętu. Jazda w samochodzie wymaga odpowiednio fotelika dla dziecka, które będzie dostosowane do wieku i wagi malca. Sam sposób przewożenie niemowlaka w aucie jest regulowany przez prawo. Dlatego też, przez wyjazdem za granicę, rodzice powinni zaznajomić się z prawem panującym w danym kraju. Odpowiednie przystosowanie auta dla maleństwa i użycie fotelika zapewnia mu bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy. Warto zastanowić się nad osłonkami na szyby, które ochronią dziecko przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych.

Podczas każdego wyjazdu czy wyjścia z maluszkiem niezbędnym dodatkiem jest wózek dziecięcy. Nie tylko pomaga rodzicom odpocząć od ciągłego noszenia dziecka na rękach ale także ułatwia przemieszczanie się. Nie mówiąc już o spokojnym podziwianiu zabytków czy uroków odwiedzanych miejsc. Najlepiej wybierać modele, które zajmują mało miejsca i łatwo się składają, dzięki czemu można je przechowywać w bagażniku samochodu czy w schowka na pokładzie samolotu. Jeśli macie w planach dużo chodzić, wózek jest doskonałym sprzętem, który uratuje Was z niejednej opresji.

Sen w innym miejscu

Nie od dzisiaj wiadomo, że wiele maluszków zasypia podczas jazdy samochodem. Jednak spanie w innym łóżeczku i otoczeniu może być dla niemowlaka stresującym doświadczeniem. W takich wypadkach przydaje się przenośne łóżeczko turystyczne. Dobrą alternatywą jest również zastosowanie kokonu, czyli ręcznie szytego, małego materaca, który jest otoczony dużymi i miękkimi brzegami. Podczas wspólnych wyjazdów warto wziąć ze sobą ulubiony kocyk dziecka czy pieluszkę, które oswoi go z obcym otoczeniem. Wybierając hotelowe pokoje trzeba również zwrócić uwagę na wyposażenie. Niejednokrotnie wiele z nich oferuje gościom łóżeczka dla dzieci, co znacznie ułatwi rodzicom zapewnienie maleństwu odpowiednich warunków dla zdrowego snu i wypoczynku.

Karmienie niemowlaka w trakcie wspólnych wypadów

Wspólna podróż nie zawsze jest na tyle krótka aby maleństwo wytrzymało całą podróż bez konieczności posilenia się. Zdarza się, że koniecznym jest zrobienie postoju na stacji benzynowej. Nie zawsze warunki sprzyjają karmieniu niemowlaka. Mamy odżywiające swoje pociechy przy pomocy naturalnej metody nie muszą podgrzewać mleka czy przygotowywać mieszanki. Jednak w wypadku mam, które nie mają wystarczającej ilości pokarmu, zaspokojenie potrzeb swojego dziecka może być trudne. Przymusowe podgrzewanie mleka na stacji czy proszenie o wrzątek podczas lotu samolotem może być kłopotliwe. Rodzice nie mają również pewności, że woda, którą otrzymali ma odpowiednią temperaturę do podania dziecku. Z pomocą przychodzi butelka samonagrzewająca się Yoomi, która zawsze podgrzewa pokarm dla maluszka do idealnej temperatury mleka mamy. Bez ryzyka przegrzań czy poparzeń. Gotowa zawsze i wszędzie. Wszystko w bezpieczny i szybki sposób. Stała temperatura jest utrzymywana aż 1 godzinę, co pozwala maluszkowi na spokojne posilanie się bez pośpiechu i bez kolek. Wystarczy tylko przed podróżą naładować podgrzewacz używając aż 3 różnych metod. Komfort i wygoda dla rodziców, bezpieczeństwo i zdrowy posiłek dla dziecka!