Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu butelek?

Posiadanie odpowiedniej butelki i smoczka to podstawa podczas karmienia dziecka. Niektóre nie mają żadnych obiekcji co do wyboru rodziców i chętnie jedzą z każdego rodzaju butelki, który jest im przedstawiany. Z kolei inne płaczą gdy nie pasuje im konkretny model.  Podobna sytuacja może wystąpić gdy dziecko jest przestawiane z mleka matki na karmienie butelką. Co zatem zrobić by wybrać maluchowi odpowiedni rodzaj butelki i smoczka?

Jak wiadomo smoczki mają różne kształty i szybkość przepływu pokarmu. Preferowany jest ten, o wolnym przepływie gdy dziecko jest karmione zarówno naturalnym mlekiem matki jak i mlekiem w proszku. Wymaga to ciągłego ssania smoczka aby maluch otrzymał pokarm. Dostępne są również specjalistyczne smoczki, które mogą być dostosowane do delikatnego podniebienia i dziąseł dziecka.

Smoczek naszej firmy wykonany jest z niezwykle miękkiego silikonu i ma naturalny kształt kobiecej piersi, aby ułatwić proces nauki ssania. W przeciwieństwie do innych modeli, gdy smoczek yoomi jest używany z podgrzewaczem, wydziela delikatne ciepło, przypominające nagrzaną pierś matki.

Otwory wentylacyjne butelki z dobrym systemem odpowietrzania zmniejszają ilość powietrza, które znajduje się w butelce. Takie rozwiązania zapobiega powstawaniu kolki.

Im większa ilość otworów tym lepszy system odpowietrzania. Standardowe modele dostępne na rynku posiadają od 1 do 2 otworów, podczas gdy butelka yoomi dzięki 6 otworom wentylacyjnym jest jedną z najlepiej wentylowanych butelek do karmienia na rynku.

Materiał użyty do produkcji butelki to zazwyczaj szkło, silikon lub inne tworzywo sztuczne w tym plastik. Ten ostatni typ jest lekkie i odporny na uszkodzenia. Ważne jest aby upewnić się, że w składzie surowcowym butelki nie występuje szkodliwy dla zdrowia BPA. Z drugiej strony szklane butelki, ze względu na łatwość uszkodzenia i rozbicia, nie nadają się w podróż. Niektóre szklane butelki są wyposażone w silikonowy rękaw, który zapewnia dodatkową ochronę.

Yoomi używa wysokiej jakości tworzywa sztucznego, charakteryzującego się bezpieczeństwem użycia i łatwoścą rozkładu w środowisku naturalnym. Dodatkowo cały asortyment jest wolny od BPA.

Przedstawione zalety produktów yoomi nie tylko wyróżniają je na tle innych standardowych modeli dostępnych na rynku ale również pokazują wyjątkowość butelek i smoczków yoomi.