Jakie są różnice pomiędzy sposobami odciągania mleka?

Istnieją różne metody odciągania mleka. Wszystko zależy od preferencji mamy. Odciągnięte  mleka może być rozwiązaniem, jeśli dziecko ma problemy z dostawieniem do piersi  lub gdy czujemy się niekomfortowo podczas karmienia piersią w miejscach publicznych. Daje to też  możliwość zaangażowania taty w obowiązki rodzicielskie. Istnieją 3 metody, za pomocą których możesz odciągać mleko:

  1. Metoda ręczna – wymaga nacisku na kanały mleczne, aby pobudzić mleko do przepływu. Ważne jest aby przechowywać mleko bezpośrednio w sterylizowanym pojemniku. Ponieważ nie potrzebujesz żadnego konkretnego sprzętu, jest to niedroga opcja. Warto skonsultować się z doradcą laktacyjnym, który może doradzić w zakresie właściwych i skutecznych technik.
  2. Użycie laktatora – ręcznie działające laktatory składają się z lejkowatego urządzenia, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby pasowało do kształtu piersi i brodawki. Zwykle pompka łączą się z butelką, aby gromadzić odciągnięte mleko bezpośrednio w butelce. Laktatory mogą być obsługiwane ręcznie lub działać za pomocą baterii.
  3. Użycie laktatora elektrycznego – zdecydowanie najszybsza metoda odciągania mleka. Sprawdza się idealnie u osób planujących dłuższe karmienie przy użyciu tej metody. Dostępne są w wersji pojedynczej lub podwójnej. Nadają się również do pobudzania produkcji mleka.

Przy odrobinie praktyki i ćwiczeń, odciąganie mleka nie będzie stanowiło problemu. Dzięki czemu Twoje dziecko będzie czerpać wszystkie korzyści płynące z mleka matki, a ty jednocześnie cieszyć się odrobiną wolnego czasu.

Podczas podgrzewania mleka należy uważać, aby go nie przegrzać, ponieważ może to spowodować uszkodzenie niektórych składników odżywczych. Idealną temperaturę może zapewnić Ci podgrzewać yoomi, który zapewnia  ciepły i zdrowy posiłek dla Twojego dziecka.