Jak przygotować butelkę z pokarmem?

Poniżej, prezentujemy krok po kroku sposób przygotowania butelki z pokarmem dla niemowląt. Pamiętaj, żeby zawsze zapoznać się z instrukcją produktu dołączoną do butelki, gdyż może zawierać specyficzne informację dotyczące używanej rzeczy.

 1. Zaleca się przygotowanie pokarmu dla dziecka za każdym razem gdy jest głodne.
 2. Zadbaj o czystą powierzchnię podczas wykonywania czynności.
 3. Umyj ręce – higiena to podstawa.
 4. Wypełnij czajnik wodą i zagotuj ją.
 5. Pozostaw wodę do osiągnięcia co najmniej 70oC (około 30 min).
 6. Podążaj za wskazówkami producenta – wlej odpowiednią ilość wody do pierwszej butelki i dodaj odmierzoną porcję mleka w proszku,
 7. Zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do momentu rozpuszczenia się proszku w wodzie.
 8. Schłodź butelkę do temperatury ciała człowieka przez umieszczenie jej pod bieżącą wodą.
 9. Sprawdź na swoim nadgarstku czy temperatura mleka jest odpowiednia – pokarm powinien być w odczuciu lekko chłodny ale nie zimny.
 10. Nie używaj ponownie pozostałości – zawsze dokładnie wyczyść butelkę i smoczek przed ponownym użyciem.

Nasza firma opracowała dodatkowe wskazówki przy odżywianiu dziecka, aby twój maluch pozostał zdrowy i czerpał radość z całej czynności karmienia:

 • układ odpornościowy twojego dziecka jest delikatny, dlatego pamiętaj o zachowaniu higieny za każdym razem,
 • świeżo zagotowana woda z kranu to najlepsza opcja. Sztucznie zmiękczona, uprzednio przegotowana czy butelkowana woda nie jest zalecana,
 • upewnij się, że używasz zalecanej ilości mleka w proszku. Zwiększenie dawki nie jest wskazane ze względu na możliwość wystąpienie zaparć lub odwodnienia organizmu.
 • jeśli przygotowujesz pokarm do późniejszego wykorzystania, należy pozostawić je w pojedynczych butelkach, od razu schłodzić i przechowywać w tylnej części lodówki
 • podczas podgrzewania schłodzonych butelek, umieść je w pojemniku z gorącą wodą i od czasu do czasu wstrząśnij, aby mleko było równomiernie ogrzewane. Nigdy nie podgrzewaj mleka w kuchence mikrofalowej, ponieważ może to doprowadzić do odkształceń butelki i niejednolitego podgrzania pokarmu.