Jak bezpiecznie podgrzać pokarm dla dziecka?

Zarówno dla nas jak i dla rodziców bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Dlatego poniżej umieściliśmy kilka przydatnych wskazówek podczas podgrzewania mleka dla niemowlęcia:

  • Umieść nakrycie na smoczku. Napełnij miskę gorącą wodą i włóż do niej butelkę na maksymalnie 15 minut. Potrząśnij butelką, aby zapewnić równomierne ogrzanie.
  • Użyj podgrzewacza do butelek, np. z naszej serii. Pozwala w łatwy sposób ogrzać mleko dla dziecka. Wystarczy nacisnąć guzik a mleko po 60 sekundach uzyska idealną temperaturę mleka matki. Poza tym nie ma ryzyka przegrzania pokarmu.

Po ogrzaniu butelki sprawdź temperaturę na wewnętrznej stronie nadgarstka. Mleko powinno być ciepłe, ale nie gorące. Niektóre dzieci wolą być karmione przy użyciu ogrzanych smoczków. Warto spróbować podgrzać smoczek pod ciepłą wodą z kranu lub zanurzyć w ciepłej wodzie na kilka sekund przed karmieniem.

Wspomniane opcje są najbezpieczniejszym sposobem na ogrzanie mleka dla dziecka. Nie zaleca się używanie mikrofalówki, która powoduje nierównomierne ogrzewanie. Nie tylko może to doprowadzić do wystąpienia oparzeń ale również zmniejsza wartość odżywczą składników w mleku. Trzeba pamiętać aby nie używać ponownie niedojedzonego lub podgrzanego pokarmu, gdyż takie resztki stanowią idealne środowisko do rozwoju bakterii.