Czas na tatę!

Po narodzinach nie tylko mamie dojdą nowe obowiązki związane z opieką nad dzieckiem. Tata również będzie musiał sprostać nowym wyzwaniom. Czasami ciągła uwaga i ogrom czasu jaki jest poświęcany dziecku może być przytłaczające dla świeżo upieczonego taty. Warto pamiętać, że pogłębienie więzi rodzicielskiej między ojcem a dzieckiem jest równie ważne co codzienna rutyna i pielęgnacja niemowlaka. Oto kilka wskazówek, które pomogą tacie w staniu się bohaterem dla swojego dziecka:

  • Spędź z nim więcej czasu, np. idź z maluchem na spacer. Im częściej tata będzie przebywać w jego otoczeniu, tym łatwiej przyzwyczai się do jego zapachu.
  • Śpiewanie, noszenie, delikatne kołysanie lub karmienie malucha uczy, że mama nie jest jedyną osobą, która może zapewnić wszystko, czego potrzebuje.
  • Rozśmieszanie maleństwa i zwrócenie jego uwagi, jak robienie zabawnych min, sprawi, że dziecko będzie pozytywnie kojarzyć czas zabawy z tatą.
  • Niemowlęta kochają muzykę. Nawet gdy mają zaledwie kilka miesięcy, włączenie muzyki lub zaśpiewanie specjalnie piosenki, wprawi dziecko w dobry nastrój.